Futbol Tahminleri İçin Az Bilinen Yöntem

İddaa’da vakit geçtikçe daha fazla oyun çeşidi ortaya çıkmaktadır. İlk başladığı günden bugüne geldiğimizde zaman içerisinde daha fazla oyun çeşidi ile İddaa oynandığı görülmektedir.

İddaa’nın ilk çıktığı günlerde sadece müsabakaları kimin kazanacağına dair oyunlar oynanabilirken bugün artık bu noktada çok farklı ve gelişmiş oyunlar oynanabiliyor. Son yıllarda İddaa’da canlı bahis oynama gibi oyunların da oynatılmasıyla İddaa’da çeşitli oyunlardan çok daha fazla kazanmanın kapısı açılmış oluyor.

Bu doğrultuda; her ne kadar bundan 10 sene gibi bir süre önce meydana çıkmış olsa da İddaa severler tarafından çok da bilinmeyen bir İddaa oyun türü var: Açık İddaa.

Gelin, pek de bilinmeyen ancak kazanma ihtimalini arttıran açık iddaa nedir nasıl oynanır ona daha yakından bakalım.

Açık İddaa nedir?

Açık İddaa çoğunlukla çifte şans ile karıştırılan bir oyun türüdür. Açık İddaa’da bir maça iki farklı oyun oynamak mümkün olmaktadır. Yani, bir kuponda aynı maça 1 kazanır ve 2 kazanır seçeneklerini seçebiliyorsunuz. Hal böyle olunca tabii ki kazanma ihtimaliniz daha da yükseliyor.

İşte aynı maç için iki farklı kazanma seçeneğini seçtiğiniz oyun türüne “Açık İddaa” adı veriliyor.

Açık İddaa’nın çifte şanstan farkı nedir?

Açık İddaa’nın çifte şans oyunundan farkınıysa şu şekilde ortaya koyabiliriz.

Bilindiği üzere; çifte şans oyununda kuponda çifte şans kısmını işaretlemeniz gerekiyor. Bu kısmı işaretledikten sonra kimin kazanacağına dair iki tahmininizi yapıyorsunuz.

Burada tahminlerinizden biri tutarsa çifte şansa özel olarak belirlenen oran üzerinden kazanıyorsunuz. Nitekim, çifte şansta belirtilen oran bu iki tahminin ayrı ayrı oranlarından daha düşük oluyor.

Mesela; bir maç için 1’in kazanmasının oranı 1,40 olsun. 2’nin kazanmasının oranıysa 5,00 olsun diyelim. Eğer bu maç için 1’e oynarsanız 1,40; 2’ye oynarsanız 5,00 kazanacağınız açıktır.

Ancak bu maç için çifte şansı seçerek 1 veya 2’ye oynarsanız oranınız yaklaşık olarak 1,50 civarında bir oran olacaktır.

Görüldüğü üzere bu oran, kuponda sadece 2’yi oynamanız halinde kazanacağınız miktardan daha az ancak 1’den daha fazladır. Oynamak için ödeyeceğiniz miktar çifte şansta çok da fark etmemektedir.

Ancak aynı örnek için konuşursak açık İddaa oyununda kazanacağınız oran değişmeyecektir. Yani, burada oranlar aynı kalmaktadır. 1 veya 2’ye açık İddaa oynadığınız zaman eğer 2 kazanırsa koyduğunuz paranın 5,00 ile çarpılmış halini alacaksınız demektir. Dolayısıyla açık İddaa’da sizin oynadığınız ihtimallerden biri olursa direkt o kadar miktar almış olacaksınız.

Ancak burada ödeyeceğiniz ücret bir miktar artmaktadır. Yani, açık İddaa oynayarak kazanacağınız parayı aynı oranda tutmanın miktarı ne kadar açık İddaa oynarsanız o kadar fazla ödemeniz sonucunu doğuracaktır. Yani, açık İddaa oynadığınız bir kupon için ödemeniz gereken miktar normal şartlarda 8 TL ise açık olan kuponda bu miktar 16 TL’ye çıkacaktır.

İddaa X nedir?

Bazı sitelerde ya da bültenlerde İddaa X diye bir tabir görebilirsiniz. Bize yöneltilen soruların birçoğunda bunun ne olduğu sorulmaktadır. Bu nedenle buna da bir cevap vermek istedik.

İddaa X ifadesini bir bültende ya da sitede görürseniz bu o müsabakanın beraberlikle sonuçlanacağını ifade etmeye yarayan bir terimdir. Dolayısıyla İddaa X ne demek diyenlere cevap olarak bunun bir müsabakanın berabere biteceğine yönelik bir terim olarak belirtilebilir.

Faydalı Linkler:

https://bestbettingreview.co.uk/
2021-03-28T20:36:19+03:00
TurkForumPro