“102” İddaa’da ne anlama gelmektedir?

İddaa oynamak her ne kadar kolay para kazanmanın yolu gibi görülse de sanılandan daha çok emek gerektiren bir süreçtir. Tabii ki ilk etapta İddaa oynamaya başlayan kişilerin oynarken tesadüfen kazandıkları vaki olsa da bu durum sürdürülebilir değildir. İddaa’da sürekli kazanabilmek için belli taktiklerle oynamak gerekmektedir.

En iyi İddaa taktikleri ile ilgili bilgi edinerek sürekli kazanmanın mümkün olduğu kesindir. Ancak bu taktiklerden de önce bilinmesi gereken konuların başında İddaa oynamak için bilinmesi gereken terimler gelmektedir. Bu terimler birbirinden farklı konular hakkındadır. Ancak biz sürekli kazanmak için bilmeniz gereken terimlerin bazılarından bahsederek sizlere İddaa’da daha çok kazanmanın yollarını açmak istiyoruz.

Temel İddaa terimleri

Öncelikle İddaa oynamak isteyenlerin bilgi edinmeleri için en temel terimlerden bahsedelim. Hangi spor alanında İddaa oynamak isterseniz isteyin bir müsabakaya oynayacaksınız. Müsabakanın sonucuna yönelik İddaa oynamak, en temel İddaa yöntemidir. Dolayısıyla her müsabakanın da iki tarafı olduğunu biliyorsunuz.

İddaa oynayacağınız spor dalının ne olduğuna göre değişiklik göstermekle birlikte bir spor müsabakasında çoğunlukla 3 farklı ihtimal söz konusudur. Ev sahibi ekibin kazanması misafir ekibin kazanması veya beraberlik. Beraberlik ihtimali bazı spor dallarında ya hiç yoktur ya da çok düşüktür.

İddaa’da ev sahibi ekip her zaman 1 ile sınıflandırılır. Misafir ekip, 2 ile belirtilir. Müsabakanın berabere bitmesinin karşılığı ise 0’dır. İşte İddaa’daki tüm rakamlarda burada 1, 0 ve 2’nin belirttiği şeylere göre anlamlandırılabilir.

Bununla birlikte İddaa’da bunlar dışında yine bu rakamların geçtiği yerler de mevcuttur. Bunlar dışında bu rakamların geçtiği yerlerdeyse çoğunlukla maç kodları kastedilmektedir.

Ancak temel olarak bir müsabakanın sonucunun ne şekilde olacağına dair İddaa oynarken buradaki rakamların belirttiği şeyler kastedilmektedir. Yani, bir maçın sonucuna 1 koduyla oynarsanız o maçı ev sahibi kazanacak demek istersiniz. 2 sonucunu oynarsanız misafir ekibin kazanacağını kastediyorsunuzdur. Eğer 0 oynarsanız ise o müsabakanın berabere biteceğine dair İddaa oynamışsınızdır.

102’nin İddaa’daki anlamı

Burada bahsettiğimiz temel kavramlardan sonra İddaa’da 102’nin anlamının her ne kadar duruma göre değişeceğini söyleyerek başlayacak olsak da kuponun oynanacak müsabakaların hizasında göreceğiniz 102 ibareleri buradaki anlamına sahiptir.

Bir maçın 3 ihtimali söz konusudur. Bunlar 1, 0 ve 2’dir. İşte kuponda hangisini seçeceğinize karşılık olarak 1, 0 ve 2 rakamları bulunmaktadır. Bunların her birini yan yana koyduğunuzda 102 ile karşılaşacaksınız.

Yine aynı şekilde her maçın kodlarının olduğundan da bahsetmiştik. Bu kodlar, sizin kuponda hangi maça oynamak istediğinizi göstermektedir. Maç kodları her haftanın programına göre değişmektedir. Her hafta hangi gün hangi maç varsa o maça özel bir kodla İddaa bülteni yayınlanır. Bu da İddaa bülteninde girdiğiniz o koda karşılık o maçı kastettiğinizi gösterir.

İşte maç kodu bağlamında İddaa bülteninde 102 kodunu görürseniz o haftanın 102 koduyla oynanacak olan maçının kastedildiğini de anlamış olacaksınız.

Ancak İddaa’da 102 ile daha çok ev sahibi ekibin kazanacağı, misafir ekibin kazanacağı ya da ikisinden de öte maçın berabere biteceği 0 ihtimalinin mi olacağı şeklinde seçiminizi hangisine yapacağınıza yönelik noktalar kastedilmektedir.

İddaa’da 102 ile öncelikle maç sonucuna yönelik oynayacağınız oyun kastediliyor olsa da kastedilen bir diğer nokta, o haftanın 102 koduyla belirtilen maçı olabilmektedir.

Faydalı Linkler:

https://www.freebetinfo.com/
https://footballwhispers.com/blog/free-bet-offers-uk/
https://www.soccernews.com/category/free-soccer-predictions
2021-03-28T20:38:30+03:00
TurkForumPro